38-latek znęcał się nad rodziną. Wypijał alkohol i wyżywał się na krewnych

Do dramatu doszło w jednym z domów na terenie Wielkopolski. 38-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję pod zarzutem stosowania przemocy wobec swojej rodziny. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Znęcanie się nad rodziną

W ostatnich dniach w Grodzisku Wielkopolskim doszło do dramatycznej interwencji policji. 38-letni mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem znęcania się nad swoją rodziną.

Zgłoszenie o przemocy domowej wpłynęło do grodziskiej policji w nocy z wtorku na środę. Dyżurny natychmiast skierował funkcjonariuszy pod wskazany adres, gdzie doszło do brutalnych aktów przemocy.

38-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję. Co szczególnie niepokojące, podczas zatrzymania okazało się, że miał on blisko 3 promile alkoholu w organizmie. To tylko dodatkowy aspekt tej tragicznej historii.

Według informacji st. sierż. Aleksandry Hoffmann z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, policjanci podczas dochodzenia ustalili, że podejrzany mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swoich najbliższych przez wiele lat. Najczęściej te dramatyczne sytuacje miały miejsce, gdy mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Wywoływał awantury, używał przemocy fizycznej oraz obrażał i poniżał członków swojej rodziny.

Teraz 38-latek staje przed poważnymi zarzutami znęcania się nad swoją rodziną. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych, w tym dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Oskarżony musi również natychmiast opuścić mieszkanie, które dzielił z pokrzywdzonymi.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Zakatował 17-letniego kolegę za 50 zł. Wyrok wstrząsnął mamą zmarłego nastolatka

Źródło: PAP.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl