350 flag powstańczych rozdano przez kwadrans

Zaledwie kwadrans wystarczył, aby 350 flag powstańczych rozeszło się jak świeże bułki. Flagi poznaniakom rozdawane były przed Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu.

Flagi dla poznaniaków zostały przygotowane przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu z okazji zbliżającej się 103 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Już na kilkanaście minut przed wyznaczoną godziną rozdawania flag, przed budynkiem urzędu przy Al. Niepodległości ustawiła się spora kolejka chętnych.

Po kwadransie 350 flag zostało rozdanych. Mieszkańcy, którzy nie mogli z różnych przyczyn pojawić się we wtorek przed urzędem i zabrać powstańczej flagi, będą mieli ponowną okazję do jej zdobycia już w czwartek 16 grudnia. Specjalny punkt zostanie otwarty w tym samym miejscu w godz. 16:00 -17:30. Urzędnicy przypominają, że jedna osoba może odebrać jedną flagę.

Replika flagi, która były rozdawana to najbardziej znana chorągiew powstańcza. Jej oryginał znajduje się w zbiorach Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu. Jest to chorągiew z orłem białym bez korony, która została wywieszona w nocy z 27 na 28 grudnia 1918 roku w miejscowości Łęczyca k. Puszczykowa.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl