3-letni chłopiec i jego tata zginęli w wypadku. Pierwsze ustalenia, jak do tego doszło

Wczoraj doszło to tragicznego wypadku w Wielkopolsce na drodze krajowej numer 11. Po zderzeniu osobowego Forda z cysterną zginęły dwie osoby, dziecko i jego tata. Przeżyła jedynie matka. Pojawiły się pierwsze ustalenia dotyczące odpowiedzialności za to zdarzenie.

Ten dramatyczny wypadek miał miejsce na drodze między Ostrowem Wielkopolskim a miejscowością Szczury. Dziennikarze Ostrów24.tv ustalili, że z relacji kierowcy cysterny, przekazanej policji wynika, że to kierowca osobowego auta miał nagle zjechać na przeciwny pas, pod nadjeżdżającą cysternę. Według zeznań kierowca 20-tonowego auta próbował uciekać na pobocze by nie uderzyć w osobowego Forda, ale do zderzenia i tak doszło.

Ostrów24.tv ustaliła także, że 3-letni chłopiec i jego 39-letni tata zginęli na miejscu. Przeżyła wyłącznie 32-letnia mama chłopca.

Policja weryfikuje relacje kierowcy cysterny m.in. za pomocą śladów zostawionych na drodze przez oba samochody. Do ustalenia ostatecznej przyczyny wypadku powołani zostaną z pewnością biegli.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl