3 gole Gytkjaera i 3 czerwone kartki Białorusinów. Lech w III fazie eliminacji LE

W rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europy Lech Poznań wygrał po dogrywce 3-1 z Szachtiorem Soligorsk. Tydzień wcześniej „Kolejorz” zremisował z Białorusinami 1-1 i awansował do III rundy. Tam 9 i 16 sierpnia zmierzy się z belgijskim KRC Genk.

Pierwsza połowa należała do Lecha. Pierwszą bramkę Kolejorz strzelił w 8 minucie. Kostewycz przejął piłkę  w środku pola, po rajdzie lewym stronę podał do Darko Jevticia, który odegrał ją Christianowi Gytkjærowi, a ten lewą nogą z kilku metrów pokonał bramkarza Szachtiora. Okazję do podwyższenia wyniku w pierwszej połowie miał jeszcze Gytkiear ( i to dwa razy, raz trafił w poprzeczkę później prosto w bramkarza) oraz Pedro Tiba.

W drugiej połowie oba zespoły długo nie mogły wypracować sobie sytuacji bramkowych. Szachtior wyrównał w 79 minucie, po zamieszaniu w polu karnym Kolejorza. Piłkę piętą do bramki Lecha, wbił Dienis Łaptiew. W doliczonym czasie gry doskonałą okazję zmarnował João Amaral.

Dogrywkę można podsumować w taki sposób. Bramki strzelał Kolejorza a czerwone kartki i to trzy zbierał Szachtoir. Z boiska najpierw za obrazę sędziego wyleciał Siergiej Bałanowicz (117. minuta) później Pawieł Rybak (120. minuta za faul i drugą żółtą), a tuż przed samym końcem Dienis Łaptiew (120. minuta, za uderzenie piłkarza Kolejorza).  W dogrywce dwie bramki dla Lecha zdobył Christian Gytkjaer. Za każdym razem asystował mu João Amaral.

Następne spotkanie w ramach III rundy eliminacji LE Lech zagra 9 sierpnia z belgijskim KRC Genk. Rewanż 16 sierpnia.