3 bramki w 8 minut. Warta Poznań wygrywa kolejny mecz

Warta Poznań wygrywa swój kolejny mecz. W Grodzisku Wielkopolskim pokonała czwartego w tabeli Radomiaka Radom 3:1.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tego, że Warta Poznań może wygrać to spotkanie. Zieloni grali niemrawo i nieskutecznie. Co gorsza w 37 minucie Dawida Lisa pokonał Dawid Abaramowicz i piłkarze Warty do szatni schodzili w niezbyt dobrych nastrojach.

Druga połowa to, zmiany gry Zielonych o 180 stopni. Sygnał do tego, że w tym meczu można powalczyć nie tylko o remis, ale także zwycięstwo dał w 47 minucie Jan Grzesik, który piękny strzałem przy słupku pokonał bramkarza Radomiaka.

Nie minęły 3 minuty a bramkarz przyjezdnych znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem bramkę na 2:1 zdobył Portugalczyk Miguel Luis. 2 minuty później powtórzył to, co zrobił chwilę wcześniej i po pięknym strzale z pierwszej piłki, po raz drugi pokonał bramkarza Radomiaka. Było 3:1. 3 bramki w 8 minut podcięły skrzydła przyjezdnym a dały wiatr w żagle Zielonym. Warciarze mieli jeszcze kilka sytuacji na podwyższenie wyniku. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 3:1 dla Warty Poznań.

Warta wygrała drugi mecz z rzędu (tydzień temu wygrała z Legią w Warszawie) i z 22 punktami znajduje się na 13 miejscu w tabeli. Za tydzień zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.