28 zatrzymanych, kibice zbierają pieniądze na pomoc dla swoich kolegów

Jak informuję policja, bilans zatrzymanych pseudokibiców związanych z niedzielnymi burdami na stadionie to 28 osób. Stawiane im są zarzuty. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne zatrzymania, a stosowane sankcje to m.in. poręczenia majątkowe i zakazy stadionowe. Ich koledzy poinformowali, ze organizują zbiórkę na pomoc dla zatrzymanych. 

Kibice na facebookowym fanpage 'Kibice Lecha Poznań” opublikowali wpis w którym piszą : –Jak zapewne wszyscy już wiecie po niedzielnym meczu, który został przerwany w 77 min, media i wszelkiej maści urzędy, w tym Prokuratura i Policja próbują przekonać cały świat, że w Poznaniu na naszym stadionie doszło do tragicznych i chuligańskich wydarzeń. Dla przypomnienia straty na stadionie wynoszą kilkanaście tysięcy złotych, nic nikomu się nie stało. Kibice i sympatycy Kolejorza udali się do domów, Miasto przeżyło i funkcjonuje dalej. Niestety dzień po meczu ogólnopolska nagonka na nas osiągnęła pułap Mount Everest.
Zostało zatrzymanych kilkunastych kibiców, a jak twierdzi Policja słowami m.in. swojego rzecznika – idziemy po następnych.
Według naszych informacji zatrzymywani są wszyscy, którzy stali przy płotach lub byli w pobliżu. Zarzuty stawiane osobom zatrzymanym są delikatnie mówiąc dziwne. Jako Stowarzyszenie mamy obowiązek, wynikający choćby z naszego Statutu, zorganizować pomoc prawną dla naszych kibiców.

… Chcemy i jesteśmy zobowiązani im pomóc w takiej chwili, gdyż jesteśmy znani z tego, że nigdy nie zostawiamy braci po szalu w potrzebie. Nie mamy wpływu na przedstawione zarzuty, ale powinniśmy im pomóc, żeby byli godnie reprezentowani przeciw ogólnopolskiemu hejtowi, medialno-policyjnej manipulacji o skali wydarzeń przy Bułgarskiej.

Na forum.hejlech.pl kibice chętnie deklarują swoje wsparcie. W czwartkowy wieczór suma zaksięgowanych wpłat przekroczyła 1000 złotych.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl