27 grudnia autobusy i tramwaje staną na minutę. To element ważnych obchodów

Jeśli pozwoli na to sytuacja na drodze, wszystkie autobusy i tramwaje komunikacji miejskiej na terenie Poznania zatrzymają się na minutę. O tej samej godzinie przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich rozpoczną się oficjalne uroczystości.

KOMUNIKACJA STANIE

27 grudnia po raz drugi świętować będziemy Narodowy Dzień Powstania Wielkopolskiego. To 104. rocznica tego ważnego dla odzyskania przez Polskę niepodległości wydarzenia. Z tej okazji na terenie całego miasta o godzinie 16:40 wszystkie autobusy i tramwaje komunikacji miejskiej zatrzymają się na minutę. Musi na to pozwolić oczywiście sytuacja na drodze.

UROCZYSTOŚCI

O tej samej godzinie rozpoczną się również uroczyste obchody organizowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Otworzy je przy pomniku Powstańców Wielkopolskich marszałek Marek Woźniak. Zaproszeni są wszyscy Wielkopolanie. Poznania w tym roku nie odwiedzi Andrzej Duda. Zastąpi go sekretarz stanu Andrzej Dera. Uroczystość będzie można śledzić także online na stronie www.27grudnia.pl.

WYWIEŚMY FLAGI

TPPW apeluje również do mieszkańców Poznania, by we wtorek wywiesić flagi powstańcze i państwowe. Do udekorowania balkonów, okien i tarasów zachęca również marszałek. Okolicznościowe flagi wolontariusze rozdawali w miasteczkach powstańczych organizowanych w większych miastach Wielkopolski od 9 do 18 grudnia.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl