Wielkopolska

26-letnia nietrzeźwa matka ryzykowała życiem dzieci. Grozi jej więzienie

26-letnia kobieta pod wpływem alkoholu postanowiła odwieźć swoje małe, kilkuletnie dzieci do przedszkola. Grozi jej teraz do trzech lat więzienia.

W czwartkowy poranek patrol policji w Gostyniu zobaczył, jak nietrzeźwa matka wiozła do przedszkola dwójkę dzieci w wieku 3 i 5 lat. Postanowili interweniować, aby zapobiec potencjalnej tragedii.

Mundurowi zauważyli kobietę, kiedy podjeżdżała do przedszkola. Jej zachowanie od razu wzbudziło ich podejrzenia. Niepokój i nerwowe zachowanie matki w obecności policji były sygnałem, że coś jest nie w porządku. Funkcjonariusze przynieśli przyrządy do sprawdzania trzeźwości kierowców.

Po poddaniu się kontroli drogowej okazało się, że kobieta ma w organizmie 0,6 promila alkoholu. To wynik powyżej dopuszczalnego poziomu. Policjanci uznali, że stanowiła realne zagrożenie zarówno dla swojego życia, jak i życia swoich dzieci.

Konsekwencje prawne

Sprawa nietrzeźwej matki trafi do sądu rodzinnego. Poza tym kobieta straciła prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara pozbawienia wolności sięgająca nawet trzech lat.

Czytaj też: Zbysław C. przesłuchany. Zabił 5-latka. „Po polikach leciały mu łzy”

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl