Wielkopolska

18-latek dźgnął nożem w plecy 19-latka

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzciance zatrzymali 18-latka podejrzanego o uszkodzenie ciała z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca na jednym z trzcianeckich osiedli szarpał i popychał pokrzywdzonego, a następnie wyjął nóż i dźgnął nim 19-latka w plecy. Mężczyzna z raną kłutą trafił do szpitala.

W poniedziałek, 13 marca 2023 r., około godziny 21:50 dyżurny z trzcianeckiego komisariatu otrzymał informację o ugodzeniu nożem młodego mężczyzny. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że na jednym z osiedli doszło do kłótni pomiędzy 18 i 19-latkiem. – Sprawca miał szarpać i popychać pokrzywdzonego, w pewnym momencie wyjął nóż tzw. wielofunkcyjny i dźgnął nim 19-latka w plecy. Po tym, jak zaatakował pokrzywdzonego uciekł, natomiast 19-latek z raną kłutą okolicy lędźwiowej i złamanym żebrem trafił do szpitala – relacjonują policjanci. Zadany cios na szczęście okazał się niegroźny dla jego życia.

Policjanci, prowadząc czynności w tej sprawie w ciągu kilku godzin zatrzymali 18-letniego agresora w miejscu zamieszkania oraz zabezpieczyli nóż, którym mężczyzna zaatakował. To mieszkaniec Trzcianki, który wcześniej nie był karany. Zaraz po zatrzymaniu sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu.

-Zebrany w spawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić 18-latkowi zarzut uszkodzenia ciała z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia – dodają funkcjonariusze.

Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl