160 km/h pędziła po Krzywoustego. Mandat zapamięta na długo

Kierująca BMW nie zastosowała się do prędkości obowiązującej w terenie zabudowanym. Przekroczyła ją prawie o 100 km/h. W wyniku policyjnej kontroli dostała wysoki mandat, a funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy.

Poświąteczna kontrola

W 2022 roku zmieniły się stawki mandatów za wykroczenia drogowe oraz taryfikator punktów karnych. Wyższe kary wymierzane są kierowcom, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością i niebezpiecznie zachowują się na drogach. Do nowych zasad nie zastosowała się jednak kierująca, którą 25 grudnia zatrzymała poznańska policja.

Przekroczyła prędkość o 90 km/h

Na ulicy Krzywoustego w Poznaniu, policjanci drogówki zauważyli pędzący pojazd. Kobieta kierująca BMW jechała z prędkością 160 kilometrów na godzinę tam, gdzie dozwolone jest 70 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli.

Wysoki mandat i zatrzymane prawo jazdy

Dla kierującej BMW, poświąteczna kontrola zakończyła się smutnym prezentem. Mundurowi wlepili jej mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Dodatkowo kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Warto mieć na uwadze, że zgodnie z nowymi regułami, obowiązuje zasada recydywy za popełnienie tego samego wykroczenia w ciągu dwóch lat od poprzedniego. Punkty karne także utrzymują się przez dwa lata.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl