16-latka kazała pobić kolegę i zabrać mu bluzę

Bluza spodobała się 16-letniej dziewczynie. Ona oraz jej kolega byli do tego na tyle zdeterminowani, że pobili jej właściciela. Teraz para nastolatków za swój wybryk odpowie przed Sądem Rodzinnym.

WSZYSTKO W CENTRUM MIASTA

Do pobicia i kradzieży doszło na jednej z ulic Piły. 16-letni chłopak wraz ze swoim kolegą szli do sklepu. Po drodze minęli inną grupę nastolatków, od której pokrzywdzony usłyszał po chwili, że ma oddać swoją bluzę. Początkowo 16-latek nie reagował i zwyczajnie oddalił się od grupy. Ta jednak nie odpuściła i zaczęła podążać za chłopakiem

GROŹBY NIE PODZIAŁAŁY

Kilkadziesiąt metrów dalej, kiedy groźby nie przyniosły oczekiwanego efektu, jeden z oprawców uderzył 16-letniego chłopaka w twarz. Po tym zabrał mu bluzę. Pokrzywdzony nastolatek wezwał policję. Stróże prawa przesłuchali chłopaka i po krótkim śledztwie zatrzymali nastoletnich agresorów.

ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM

Jak się okazało odpowiedzialni za to byli 16-letni chłopak i jego również 16-letnia koleżanka. To jej spodobała bluza i ona prowokowała do jej zabrania. Teraz odpowiedzą oni przed Sądem Rodzinnym. Według prawa nastolatkowie dokonali rozboju, ponieważ kradzieży dokonali przy użyciu przemocy. Bluza, którą ukradli chłopakowi, wyceniona została na 150 złotych. Sąd zadecyduje o konsekwencjach, które spotkają nastolatków.

MOŻESZ SIĘ BRONIĆ

Jeśli padłeś ofiarą agresji rówieśników możesz się bronić. Przede wszystkim opowiedz o tym rodzicom, lub nauczycielom. Jeśli z jakiś powodów nie chcesz z nimi rozmawiać, zadzwoń pkd numer 116 111. Rozmowy są anonimowe. W każdej chwili możesz rozmowę przerwać, jeśli uznasz, że jej nie chcesz. Możesz się przed agresją bronić.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl