Międzynarodowe Targi Poznańskie

1500 najpiękniejszych zwierząt hodowlanych w Poznaniu

Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie się areną prezentacji najwspanialszych zwierząt od najlepszych hodowców w Polsce. W dniach 12-14 maja 2023 odbędzie się XXX Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Na trzy majowe dni Poznań ponownie zmieni się w polską stolicę hodowców. Z bliska i w jednym miejscu będzie można zobaczyć ponad 1500 zwierząt z kilkunastu gatunków i kilkudziesięciu ras. Na MTP zobaczymy nie tylko duże zwierzęta jak krowy czy konie, lecz także owce, kozy, liczne okazy drobiu – od perliczek po strusie króliki, szynszyle i alpaka. Na wystawie nie zabraknie także pszczół. Jak zapewniają organizatorzy – hodowcy, którzy na co dzień zaabsorbowani opieką nad zwierzętami, przez 3 dni będą chętnie dzielić się wiedzą i ciekawostkami ze świata swoich podopiecznych.

Podczas wydarzenia odbędzie sią także Wystawa Ras Rodzimych, czyli gatunków zwierząt otoczonych szczególną opieką ze względu na swój tradycyjny lub wyjątkowy charakter. Hodowla ras rodzimych ma wiele ważnych aspektów i korzyści, w tym m. in. zachowanie dziedzictwa kulturowego, utrzymanie różnorodności genetycznej czy zrównoważona produkcja żywności. Promowanie i poznawanie ras rodzimych przyczynia się do ich ochrony i zachowania unikatowych cech genetycznych zwierząt w tradycyjnej hodowli.

Tegoroczna Wystawa odbędzie się w pawilonach nr 3, 3A, 4, w hali namiotowej oraz na placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w samym sercu stolicy Wielkopolski.

Bilety dostępne są na tobilet.pl, dzieci do 6 roku życia mają wstęp bezpłatny. Więcej informacji: www.nwzh.pl

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl