116km/h w centrum miasta motocyklem i 29 pkt. karnych. Wideo

Motocyklista w centrum Leszna, jechał z prędkością 116 km/h i wtargnął na przejście dla pieszych. Wszystko zarejestrowała kamera policyjnego videorejestratora. W trakcie kilku minut 24-letk z Leszna zebrał 29 punktów karnych.

Policjanci leszczyńskiej drogówki, pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w videorejestrator, zauważyli motocykl poruszający się z dużą prędkością. Postanowili za nim pojechać. Kierowca skręcił w Al. Jana Pawła II, drogę krajową nr 12, przebiegającą przez środek Leszna, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Jadąc w kierunku wiaduktu, mężczyzna na krótkich odcinkach drogi, pomiędzy sygnalizatorami świetlnymi, poruszał się z prędkością 116 km/h. W pewnym momencie zjechał na pas przeznaczony dla lewoskrętów, gdzie na sygnalizatorze wyświetlane było czerwone światło. Kierowca postanowił jednak na czerwonym pojechać na wprost, gdzie przez oznakowane przejście dla pieszych przechodziła kobieta i mężczyzna. Widząc wybryk kierowcy przechodnie zmuszeni byli uciekać z pasów, aby uniknąć wypadku. Po tym rażącym naruszeniu przepisów ruchu drogowego, zagrażającym bezpieczeństwu pieszych, policjanci zatrzymali kierowcę motocykla Kawasaki. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Leszna – informuje policja

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu, który zadecyduje na jak długo 24-latek zostanie pozbawiony uprawnień oraz jaką wymierzy mu karę za kumulację czterech wykroczeń. Pewne jest to, że po uprawomocnieniu się wyroku na jego konto wpłynie 29 punktów karnych.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl