Materiał partnera

Darz bór! Leśnicy zapraszają na piknik pod katedrą

Już 7 października br., w godzinach od 12:00 do 16:00 pod Katedrą na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, odbędzie się II edycja Leśnego Pikniku Rodzinnego. Będzie to doskonała okazja dla wszystkich do darmowej degustacji darów lasu oraz różnych dań z dziczyzny.

Leśny Piknik Rodzinny daje możliwość do spotkania z leśnikami, poznania ich pracy oraz wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych. W programie wydarzenia będzie m.in. składanie budek lęgowych i karmników dla ptaków. Z kolei za pośrednictwem gogli VR zobaczycie najpiękniejsze polskie mokradła oraz będziecie mogli wciąć udział w warsztatach z klonowania i szczepienia roślin. Dowiecie się, jak zakładać łąki kwietne i retencjonować wodę. Jak również, jak bezpiecznie zbierać grzyby oraz jak skutecznie i prawidłowo usunąć kleszcza. Ponadto w programie jest także spotkanie z policyjnym rysownikiem, tablica sprawności, alkogogle i pokaz pracy laboratorium daktyloskopijnego. Nie zabraknie konkursów z nagrodami oraz gier i zabaw dla najmłodszych. Na stoisku RDLP w Poznaniu będą czekały sadzonki leśnych drzew i krzewów. Ciekawscy świata będą mogli również przyjrzeć się z bliska drapieżnym ptakom, które pojawią się tego dnia na placu pod Katedrą.

Oprócz tego na scenie w czasie pikniku zagrają Trębacze Myśliwscy „Palatium” Nadleśnictwa Grodzisk wraz z zespołem Sounds Good oraz zespół Taraka.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania i Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Patronat medialny sprawuje TVP3 Poznań. Projekt dofinansowuje Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.

Czytaj także: Tęczowe Seniorki: Nie mamy powodów do strachu. Wywołujemy u ludzi radość

Materiał Partnera
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl