11 Listopada w Poznaniu najbarwniejszy. Prezydent Komorowski częstował gęsiną

Barwny korowód, jarmark Rogali Świętomarcińskich, laserowy spektakl – to tylko część programu na 11 listopada jakie w tym roku przygotowało miasto. Na imieninach ulicy bawiło się w sumie kilkadziesiąt tysięcy poznaniaków i turystów. 

Imieniny Ulicy to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszym mieście – na pewno najbardziej pogodne, najweselsze i najsłodsze, bo przecież jego nieodłącznym elementem jest Rogal Świętomarciński – zachęca Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Myślę, że tym razem będzie nas jeszcze więcej. W tym roku przypada szczególna, bo setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a w grudniu także setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego – zauważa zastępca prezydenta.

Imieniny Ulicy to element całorocznego programu „Pochwała Wolności”, organizowanego przez Centrum Kultury Zamek. Jego celem jest refleksja nad ideą wolności, budowanie świadomej, aktywnej i odpowiedzialnej wspólnoty.

W tym roku w tej imprezie na specjalne zaproszenie Jacka Jaśkowiaka wziął udział były prezydent RP Bronisław Komorowski. Najpierw, wraz prezydentem Poznania otworzył odremontowany Kopiec Wolności nad jeziorem Maltańskim. Później wziął udział w przekazaniu kluczy do bram miasta św. Marcinowi, na koniec wraz z Jaśkowiakiem częstował poznaniaków gęsiną

fot. poznews.pl

 

Obchody świętomarcinowe trwały na do późnego wieczora. Na finał dla wszystkich zagrał zespół Lao Che.

 

 

 

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl