100 tysięcy pszczół zamieszka na dachu Avenidy

Ule umiejscowione na dachu Avenidy będą mogły pomieścić nawet do 100 tysięcy pszczół, a pszczoły, które tam zamieszkają rocznie będą produkować około 60 kg miodu. 

 

 

Pszczoły to owady, bez których ekosystem nie mógłby sprawnie funkcjonować. Bez małych, pracowitych owadów nie moglibyśmy się cieszyć soczystymi jabłkami czy podziwiać feerii barw ukwieconej łąki. Pszczoły nie tylko produkują miód, są odpowiedzialne za zapylanie roślin i dają przyrodzie to co najważniejsze – rozwój. Na dachu Avenidy powstaje więc ekosystem, co pozwoli, jak szacują  eksperci z Pasieki Sikora, uzyskać nawet 60 kg miodu rocznie.

Paradoksalnie pszczołom w mieście często pracuje się lepiej, niż na obszarach wiejskich. Mają dostęp do zróżnicowanych roślin i mogą produkować miód przez cały sezon – mówi Mateusz Sikora, pszczelarz, właściciel wielopokoleniowej pasieki.

Dla pszczół przygotowano dwa ule umieszczone na dachu galerii handlowej. Mimo, że galeria usytuowana jest w ścisłym centrum Poznania, wokół niej są rozległe tereny zielone, które stanowią doskonałe środowisko dla bytowania pszczół.

 

 

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl